Suplementy dla aktywnych kobiet

Dbałość o piękną sylwetkę, nie tylko szczupłą, ale także zarysowaną i umięśnioną wciąż zyskuje na popularności, również wśród płci pięknej. Ponadto obecnie bardzo korzystnym trendem jest zdrowy styl życia. Aktywność fizyczna wcale nie musi ograniczać się do chodzenia na siłownię. Jest wiele innych sportów, spośród których z pewnością każda z pań znajdzie coś dla siebie. Poza regularnym treningiem warto pomyśleć także o należytej suplementacji, gdyż zwiększa ona efekty ćwiczeń, a także pozytywnie wpływa na samopoczucie oraz motywację.

Stosowanie suplementów nierzadko budzi wśród niechęć wśród kobiet. Spowodowane jest to przede wszystkim wyobrażeniem o nienaturalnie rozbudowanej muskulaturze, co bez wątpienia stanowi błędne przeświadczenie. Wśród suplementów znajdziemy różnego rodzaje preparaty, które wesprą nas w codziennej walce o wymarzoną sylwetkę i zdrowie organizmu. Suplementacja jest niezwykle ważna, szczególnie jeśli decydujemy się na regularne uprawianie sportu. Wówczas konieczne jest zadbanie o właściwy poziom składników odżywczych w naszej diecie, ponieważ o wszelkie niedobory nietrudno, zwłaszcza przy zwiększonym zapotrzebowaniu kalorycznym i wydzielaniu potu. W samych posiłkach znajdziemy oczywiście interesujące nas składniki, jednakże ich ilość często nie jest wystarczająca, stąd tak zbawienne jest spożywanie suplementów diety.

Suplementy na odchudzanie

Suplementy dobieramy do celu, jaki chcemy osiągnąć. Każda kobieta, która pragnie zrzucić kilka zbędnych kilogramów, powinna skupić się na preparatach o działaniu przyspieszającym odchudzanie. Suplementy diety powodują w takim przypadku poprawę metabolizmu oraz mniejszą wchłanialność tłuszczu z pożywienia. Wśród tego typu preparatów znajdziemy między innymi boostery odchudzania, które przyspieszą spalanie tkanki tłuszczowej. Ponadto warto sięgać również po preparaty hamujące uczucie głodu oraz apetyt na słodycze. Dzięki nim łatwiej osiągniemy docelowy efekt.

Suplementy na masę mięśniową

 

Kolejną grupą suplementów dla kobiet uprawiających sport są produkty o działaniu wspomagającym rozrost masy mięśniowej. Sprawdzi się to u pań, którym podoba się umięśniona sylwetka. Tutaj polecane są przede wszystkim preparaty białkowe, które usprawniają proces regeneracji mięśni i tym samym przyspieszają ich rozbudowę. Warto sięgnąć po różnego rodzaju odżywki białkowe, których zaletą jest dostępność całej gamy smaków, co bez wątpienia urozmaici jadłospis. Wyróżniamy m.in. białko serwatkowe, kazeinę czy białkowe sojowe, a to, na które się zdecydujemy, zależy od naszych preferencji oraz ewentualnych nietolerancji organizmu. Dodatkowo dobrym rozwiązaniem jest stosowanie suplementów węglowodanowych, które dodadzą energii przed i po treningu, dzięki czemu wysiłek będzie bardziej efektywny. Po wykonanych ćwiczeniach można postawić też na napoje izotoniczne, które wyrównają poziom elektrolitów i składników odżywczych.

Witaminy dla kobiet

Nie można zapominać o suplementach witaminowych. Aktywne kobiety potrzebują sił i chęci do działania, by spełniać się każdego dnia. Witaminy są do tego niezbędne, ponieważ regulują one wiele ważnych funkcji w organizmie, a ich niedobory mogą prowadzić do nieprzyjemnych skutków, w tym do uczucia zmęczenia, złego stanu skóry czy włosów oraz do złego samopoczucia. Po suplementy witaminowe powinno się sięgać nie tylko podczas uprawiania sportu, ale także na co dzień, gdyż substancje te są konieczne do zachowania zdrowia i młodości. Warto tu wspomnieć o witaminie D3, A, E, K, C czy o witaminach z grupy B. Ich głównym zadaniem jest ochrona komórek przed wolnymi rodnikami, czyli przed procesami niszczenia i starzenia. Ponadto dbają one o odporność organizmu, wchłanialność innych substancji oraz o prawidłowy metabolizm składników odżywczych, co dla aktywnych osób ma znaczenie w kontekście przemian białek, tłuszczów i węglowodanów. Inną istotną kwestią jest dostarczanie należytych ilości minerałów, takich jak cynk, magnez, potas, żelazo i wiele innych. Niektóre z witamin, takie jak witamina D3 regulują wchłanianie wapnia, wzmacniając tym samym kości. Regularne stosowanie witamin i minerałów pozwoli uniknąć kontuzji oraz zapewni dobry nastrój.