Do góry

Zwolnienie lekarskie online

Często zdarza się, że stan zdrowotny nie pozwala na wyjście z domu, nawet do lekarza. Dzieje się tak przez złe samopoczucie, mocne osłabienie, czy też trwające wymioty lub biegunkę. Aktualnie również narażeni jesteśmy na różne infekcje czy zakażenia, zatem w sytuacjach gorszej odporności organizmu warto zostać w domu.

Niestety w takich sytuacjach problematyczne może stać się uzyskanie zwolnienia lekarskiego, które jest wymagane, gdy jesteśmy zatrudnieni na umowę o pracę. Co w takiej sytuacji zrobić? Przede wszystkim obserwować swój organizm i nie bagatelizować objawów w obliczu panującej epidemii koronawirusa. Jeśli podejrzewamy u siebie zakażenie, należy niezwłocznie skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną i poinformować ich o naszym stanie.

Objawy COVID-19 to między innymi:

– wysoka temperatura,

– suchy kaszel,

– bóle mięśni i stawów,

– ból głowy,

– duszności.

Jeśli te objawy nas nie dotyczą i zmagamy się z innym schorzeniem, wymagającym uzyskania od nas elektronicznego L4, warto zainteresować się jak je uzyskać. Coraz więcej przychodni oferuje tę możliwość, jednakże czas oczekiwania czy jakość usług nie jest zadowalająca. W tym celu stworzona została specjalna strona internetowa, umożliwiająca uzyskanie zwolnienia lekarskiego przez Internet. Dzięki temu możesz zadbać nie tylko o siebie, ale również o swoje najbliższe otoczenie oraz uzyskać legalne e-ZLA bez wychodzenia z domu.

Przejdź do strony zwolnienia lekarskie online.

Czy wszystkie dane na tej stronie są bezpieczne?

Oczywiście, że tak. Moderatorzy strony dokładają wszelkich starań, aby Twoje dane były bezpieczne. W tym celu został stworzony specjalny regulamin, który dokładnie nakreśla istotę oraz sposób w jaki chronione są dane osobowe.

Po co należy podawać PESEL?

Pesel jest niezbędny do wystawienia druku e-ZLA. Jest to również niezbędne dane do identyfikacji danej osoby.

Czy zwolnienie jest akceptowane przez ZUS?

Zwolnienie jest akceptowane przez ZUS oraz trafia bezpośrednio do niego i do pracodawcy, zatem my sami nie musimy niczego wysyłać.

Czy zwolnienie online jest legalne?

Uzyskane zwolnienie lekarskie online bez wychodzenia z domu jest w pełni legalne oraz zgodne z prawem.


Pamiętaj, zdrowie jest najważniejsze!

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz